Kalite Politikamız Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Kalite Politikamız

Kalite Politikamız

Yaptığımız işlerde vatandaşımızın beklentilerini karşılayabildiğimiz kadar (Adalete, kurum şartlarına, çevreye, kanunlara ve toplum kurallarına uymak şartı ile). Kaliteli olduğumuzun, beklentileri karşılamak hatta aşmakla kalite düzeyimizi arttıracağımızın bilincindeyiz.

Bu bilinçle KYS şartlarına uygun gerek hizmet, gerekse hizmeti sunuş kalitemizi arttırmak gayesi ile devamlı kendimizi geliştirip eğiterek niteliklerimizi vatandaşın taleplerini en üst seviyede karşılayacak hale getiririz.

Kalitenin vatandaşa gülümsemek değil, vatandaşı gülümsetmek olduğunu biliriz.

 

Yalova Belediyesi, TSE tarafından yapılan Belge Yenileme Tetkiki sonucunda Türkiye'de “TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” alan ilk kamu kurumu oldu.

2 Ağustos 2016 Salı 13:13:52

Yalova Belediyesi, TSE tarafından yapılan Belge Yenileme Tetkiki sonucunda Türkiye'de ‘TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ alan ilk kamu kurumu oldu.

TS EN ISO 9001:2015 revizyonu kapsamında Yalova Belediyesi'nin bütün kalite dokümanları yenilenerek; 2015 versiyonuna uygun organizasyon şemaları, proses haritaları, akış şemaları, prosedürler, talimatlar, şartnameler, kalite planları, kalite hedefleri ve formlar yeniden hazırlandı. Ayrıca; Risk Tabanlı Proses Yönetimi kapsamında Yalova Belediyesi Stratejik Planı'nda yer alan hedeflerin risk analizleri yapıldı..

Yalova Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan bir törenle Türk Standartları Enstitüsü tarafından hazırlanan TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'a teslim edildi.

Törende bir konuşma yapan Başkan Salman; "Yalova Belediyesi olarak kalite çalışmalarına çok önem veriyoruz. Bütün hizmetlerin kalite standartlarına uygun olarak yürütülmesi, izleme ve denetimin rasyonel kriterlere göre yapılması ve vatandaş memnuniyetinin maksimize edilmesi bakımından TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi büyük bir kolaylık sağlıyor. Arkadaşlarımız, TSE tarafından bu yıl Ocak ayında açıklanan ve üç yıllık bir geçiş süreci öngörülen 2015 versiyonu revizyon çalışmalarını üç ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak, TSE'nin belge yenileme denetiminden başarıyla çıkmamızı sağladılar. Bu gurur hiç şüphesiz sadece Yalova Belediyesi'nin değil, Türkiye'de bir ilk olması nedeniyle Yalova'nın gururdur” ifadelerine yer verdi.

‘Bu kaliteyi en üst seviyeye çekeceğiz’..

Bundan sonraki hedeflerinin arasında bu standardı dünya çapında yakalamayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Salman, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Belediyemiz, Türkiye’de yine bir ilke imza attı. ISO Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni alan Türkiye’deki ilk kamu kurumu oldu. Bunun ne olduğunu vatandaşa anlatmak bizim görevimiz. Yalova Belediyesi’ne bir holding havası katarak, kalite standartlarını yükseğe çekmek bizim en önemli hedeflerimiz arasındadır. Bu anlamda bu belge beni mutlu etti. Bundan sonraki hedefimiz, kalite standardını dünya çapında yakalamaktır. Sürdürülebilirliği sağlamak istiyoruz. Bir işe başladığınız zaman önemli olan onu sürdürülebilir hale getirmektir. Yakaladığımız bu standardı, çekebildiğimiz kadar en üst seviyeye çekmek istiyoruz. Bu anlamda İSO 9001 Kalite Belgesi, belediyemize ve Yalova’mıza hayırlı olsun. Destek veren ve katkı sağlayan arkadaşlarımıza da çok teşekkür ederiz.”