Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

AMATÖR SPOR EVİ’NİN DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

Düzenlenen protokol törenine; Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın yanı sıra Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı ve TFF İcra kurulu üyesi Ali Düşmez, Eski TFF Başkanı Kemal Ulusu, TFF Bursa Bölge Müdürü Atilla Türker, TFF Antrenörü Ömer Kaner, Teknik Direktör Güvenç Kurtar, Fifa Kokartlı Hakem Halis Özkahya, Süper Lig Hakemi Tugay Kaan Numanoğlu, eski Fifa Kokartlı Hakem Selçuk Dereli, Galatasaray’ın eski Yöneticisi Fatih Gökşen, Gazeteci Oğuz Dizer ile ülkemizin dört bir yanından gelen ASKF Başkanları ile spora gönül verenler katıldı.

İlk konuşmayı yapan Yalova Spor Kulüpleri Konfederasyon Başkanı Tamer Erbul, “Bugün benim en mutlu günüm. Binamız Yalova’mıza ve ülkemize yakışacak değerde oldu. Bu binanın Yalova’mıza kazandırılmasına sağlayan başta Sayın Belediye Başkanım Vefa Salman olmak üzere emeğe geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Erbul’un ardından Türkiye Futbol Federasyonu İcra ve Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez ise, “Spor bu memleketin çimentosu. Bu çimento bana göre ülkeyi birleştirecek unsurların başında geliyor. Şöyle ki bir takımı destekleyen insanlar her kesimin insanı olabiliyor. Sporun siyahı, beyazı, Alevi’si, Sünni’si, Laz’ı, Kürt’ü olmuyor. Bu yüzden değerli belediye başkanımıza spora verdiği destekten ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm ekibine ve katkısı olan herkese de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Salman, “Spora Siyaset Karışmasının Her Zaman Karşısında Oldum”

Son konuşmayı gerçekleştiren Başkan Salman, “Çok değerli Ali Başkanım, Kemal Ulusu Başkanım değerli il başkanım protokolün çok değerli temsilcileri spor adamları, bugün şehir dışında efsane olmuş birçok oyuncuyu Yalova’da ağırlıyoruz. Ben Vefa Salman olarak spora siyaset karışmasının her zaman karşısında oldum. Gazetecilik de yaptığım dönemde bunun altını özellikle çizdim. Göreve geldiğimizden beri Allah’ın izni Yalovalıların takdiriyle bu çizgiyi hiç bozmadan devam ettik. Bugün ne mutlu ki Yalova’nın sporunu tek çatı altında toplamanın, onurunu yaşıyorum. Bu bina içerisinde hizmet edecek insanlar bizim vatan sevgimizin, millet sevgimizin, Yalova aşkımızın, Yalova’daki spora olan sporun birleştirici gücüne olan inancımızın ve Yalova amatör sporuna duyduğumuz büyük aşkın bir eseri olarak sizlere sunmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bundan sonraki dönemde de bizim kültüre ve sanata olduğu gibi spora olan yatırımlarımız maddi ve manevi olarak devam edecek” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Salman, Yalova Spor Kulüpleri Konfederasyon Başkanı Erbul ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Düşmez imzaları atarak Amatör Evi’nin devir teslim törenini gerçekleştirdiler.