Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

BAŞKAN SALMAN 8 MART ETKİNLİĞİNE KATILDI

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ kapsamında düzenlenen etkinliklere katıldı. Düzenlenen etkinliklere Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner de eşlik etti.

İlk olarak ‘Emeğin Adı Kadın’ isimli serginin açılışını Vali Muammer Erol ile birlikte yapan Başkan Salman ardından sergiyi gezdi. Sergide, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl Kalyoncu, kadın sanatçılar tarafından yapılan eserler hakkında Vali Erol ve Başkan Salman’a bilgiler aktardı.

Programın ikinci kısmında ‘Üç Kadın Üç Hayat’ konulu panel düzenlendi. Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Erol, Başkan Salman ve eşi Dilek Salman, Başkan Yardımcısı Jülide Güner ve Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl Kalyoncu iştirak etti.

Jülide Güner, ‘Yılın Kadın Onur Ödülü’ne Layık Görüldü

Panelde ilk konuşmayı Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl Kalyoncu yaparak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün anlam ve önemine değindi. Kalyoncu, konuşmasının sonrasında Yalova’nın ilk kadın başkan yardımcısı Jülide Güner’i, Vali Erol’u ve Başkan Salman’ı sahneye davet etti ve Güner’e ‘Yılın Kadın Onur Ödülü’nü takdim etti.

Alkışlar eşliğinde ödülünü alan Başkan Yardımcısı Güner, “Sevgili arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz. 8 Mart tarihi bir gün. Gönül isterdi ki buralar dolsun taşsın. Ben hepinizin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kalpten kutluyorum. Hepinizi öpüyorum. Ayrıca bu onuru bana yaşatan sevgili başkanım Vefa Salman’a da huzurunuzda teşekkür ediyorum” dedi.

Salman, “Benim hayatımda 3 kadın var. Annem, karım ve Jülide ablam”

Güner’in ardından konuşan Başkan Vefa Salman; “Kadın konseyimizin bu etkinliğine hepiniz hoş geldiniz. Kadına seçme ve seçilme hakkını veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçluyuz. Yalova’da kadının adı var. Yeterli mi? Değil. Ben bu seçimi kazanmamı yüksek oranda kadınlara borçluyum. Başta karım olmak üzere kadınlar bizim baş tacımız. Bu organizasyona ev sahipliği yapan Nurten Anıl Kalyoncu ve konseyin üyelerine teşekkür ediyorum. Jülide abla benim canım. Her zaman söylüyorum benim hayatımda 3 kadın var diye. Annem, karım ve Jülide ablam. O da bu ödülü tırnaklarıyla kazıyarak hak etti. Sonuna kadar alın teriyle emeğiyle hakkını verdi. Ben herkesin adına ona teşekkür ediyorum” dedi.