BAŞKAN SALMAN’DAN ŞEHİT ANITLARINA ZİYARET Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

BAŞKAN SALMAN’DAN ŞEHİT ANITLARINA ZİYARET

BAŞKAN SALMAN’DAN ŞEHİT ANITLARINA ZİYARET

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’na giderek Şehitler Anıtı ve Polis Şehitliği Anıtı’nı ziyaret etti. Ziyarette Başkan Vefa Salman ve eşi Dilek Salman, anıtlara çiçekler bıraktılar.

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nı ziyaret eden Belediye Başkanı Vefa Salman, Türkiye Cumhuriyeti devleti adına gözünü kırpmadan canını veren aziz şehitler adına yaptırılan Şehit Anıtlarını ziyaret etti. Eşi Dilek Salman ile birlikte yaptığı ziyarette Başkan Salman, Şehitler Anıtı ve Polis Şehitliği Anıtı’nın etrafına kırmızı güller bıraktı.

Başkan Salman, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’. Tam 1 yıl önce bugün demokrasiye karşı yapılan kalkışma milletimizin dik duruşuyla bertaraf edildi. Atalarımızın kanlarıyla sulanan bu cennet vatan uğruna her vatandaşımız, kanını son damlasına kadar vermeye hazır olduğunu gösterdi. Kurtuluştan itibaren kanını bu ülkenin kuruluşuna, bağımsızlığına adayan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere 15 Temmuz’un yıldönümünde bütün şehitlerimizi saygı, sevgi, şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.