Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

BAŞKAN SALMAN LABORATUVARA YENİ EKLENEN CİHAZLARI İNCELEDİ

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Başkan Salman, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi içerisinde yapımı devam eden laboratuvara yeni eklenen cihazları da yerinde inceledi.

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Belediye Başkanı Vefa Salman’ın talimatıyla kapsamını genişletmeye devam ediyor. Müdürlüğü ziyaret eden Başkan Salman, Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Erkut Ferhatoğlu ile bir araya gelerek yapılan çalışmaları inceledi.

“Bir İlke Daha İmza Atmış Olduk”

Yeni eklenen cihazları yerinde inceleyen Başkan Salman, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; “Veteriner İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde çalışmalarını sürdürdüğümüz ve alımını gerçekleştirdiğimiz yoğun bakım ünitesi, kuru sistem biyokimya, hemogram ve diğer ilgili laboratuvar cihazlarının kurulumu devam ediyor. Bu sayede yine Yalova’da can dostlarımız için bir ilke imza atıyoruz. Kurulumların tamamlanmasıyla birlikte kentimizde tam teşekküllü kan analizi yapılır hale gelecek. Yasal düzenlemeler yapıldıktan sonra ilimizdeki tüm Veteriner Klinikleri bu ünitelerimizden faydalanabilecek. Tüm vatandaşlarımızın sahip oldukları canlara ve özellikle sokaklarda bulunan canlılarımıza tam teşhis konularak daha etkin tedavilerin yapılaması yeni sistem ile sağlanacak. Bu cihazların alınması ile birlikte rehabilitasyon merkezimizi tam teşekküllü bir hayvan hastanesi haline getirmiş oluyoruz. Koruyucu hekimliğin yanı sıra tedavi amaçlı çalışmalarımız ile ilimizde bir ilke daha imza atmış olduk” dedi.