Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

BAŞKAN SALMAN TİYATROLAR GÜNÜ’NDE BAVUL ADLI OYUNDA SAHNE ALDI

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Gri Sanat Tiyatrosu’nun sahnelediği “Bavul” isimli oyun Raif Dinçkök Kültür Merkezi Özgecan Salonu’nda tiyatro severlerle buluştu. Gecenin sürprizi Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın oyunda yer alması oldu. Başkan Salman ve oyuncular gecenin sonunda ayakta alkışlanarak tam not aldılar.

Sam Bobrick tarafından yazılıp Gri Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Bavul’ adlı oyununun yönetmenliğini Funda Yıldız ve Halime Uzunboy üstlendi. Oyunun hikayesinde çaresiz ve huysuz bir adamın bavulunun havaalanında yalnız ve meraklı bir kadının bavulu ile karışması konu alındı. Oyunun sonunda nikah memuru olarak Başkan Vefa Salman sahne aldı.

Tiyatro severlere hitap eden Başkan Salman; “Böyle özel bir günde 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde böyle güzel bir oyunda sahne almak benim için keyifti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk der ki; ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’ Sanata ve sanatçıya değer veren bir Belediye olarak bu gecede emeği olan yıllarını vermiş değerli oyuncularımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Sahneden yükselen ışıkların sönmemesi, tiyatrocularımızın seslerinin hiçbir zaman susmaması ve tiyatrolarda her zaman özgürce sanatın icra edilebilmesi temennisiyle tiyatroya gönül veren herkesin 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü bir kez daha kutluyorum” dedi.