BAŞKANIMIZ VEFA SALMAN MAZBATASINI ALDI Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

BAŞKANIMIZ VEFA SALMAN MAZBATASINI ALDI

BAŞKANIMIZ VEFA SALMAN MAZBATASINI ALDI


31 Mart yerel seçimlerini AK Parti’nin tüm itirazlarına ve oyların tekrar tekrar sayılmasına rağmen 338 oy farkıyla Yalova Belediye Başkanlığını kazanan Başkanımız Vefa Salman, mazbatasını aldı.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, Yalova CHP İl Başkanı Nur Koçak, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Yalova Adliyesi’ne gelen Başkanımız Vefa Salman, partilileri tarafından karşılandı. Tezahüratlar ve sloganlar eşliğinde adliyeye giren Başkanımız Salman, Hakim Suzan Aslan’dan mazbatasını alarak kameralara poz verdi. Yalova Adliyesi’nin ardından Yalova Belediyesi’ne geçen Başkanımız Salman, belediye personelleri tarafından törenle karşılandı.

Burada balkon konuşmasını gerçekleştiren Salman, “Bu mazbata size helal olsun, bunu ben değil sizler kazandınız. Yalova’da ilk defa aynı siyasi parti 2. kez seçildi. Bu yüzden sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yalova Türkiye’nin umudu olmuştu, o yüzden ‘Umuttur Yalova’ demiştik. Şimdi de Türkiye’nin umudu İstanbul’dur. ‘Umuttur İstanbul’ diyoruz. Kentimizin yeni sloganını ‘Sevgidir Yalova’ olarak belirtmek istiyorum. Yalova artık sevginin başkentidir. Bu kenti sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın en güzel kenti yapmak için var gücümüzle çalışmaya ve herkese eşit mesafede olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Başkanımız Salman, tören alanına giderek Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Andımız da okunarak tören tamamlandı.