Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

BAŞKANLAR’DAN BAŞKAN SALMAN’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Yalova’da yaz aylarında düzenlenen etkinliklere öncülük eden dernekler arasında yer alan Kuzey Kafkas, TUFAG, YAFEM ve Bal-Göç derneği Başkanları Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti.

Başkan Salman’ı makamında ziyaret eden dernek başkanları Mehmet Aydemir, Selim Sanır, Özer Koyuncu ve Lütfü Özgür 2018 yılında yapılacak olan festivaller hakkında protokol imzalayarak desteklerinden dolayı Başkan Salman’a plaket takdim ettiler.

Uzun yıllardır düzenlenen etkinliklere öncülük eden ve Yalovalı vatandaşların farklı kültürlerle buluşmasını sağlayan derneklere teşekkür eden Başkan Salman; “Dernekçilik zor ve bir o kadarda özveri isteyen bir iştir. Sizler bunu Yalova’da uzun yıllardır yaparak bizlere ve Yalovalı vatandaşlara gösterdiniz. Yapmış olduğunuz kültürel etkinliklerle yaz aylarında ilimize renk kattınız. Yurt dışından gelen ekiplerle hem farklı kültürlerin bir arada buluşmasını hem de esnafımızın ekonomisine bir nebzede olsa destek verdiniz. Bizlerde Yalova Belediyesi olarak elimizden gelen destekleri imkanlar ölçüsünde verdik ve vermeye devam edeceğiz” dedi.

Aydemir ‘Sadece Belediye Destek Veriyor’

Dernek Başkanları adına söz alan Kuzey Kafkas Derneği Başkanı Mehmet Aydemir; “Belediye başkanımız seçildiği günden bugüne kadar bizlere vermiş olduğu sözlerin hepsini yerine getirdi. Kendisine bu konuda teşekkürlerimizi dernek başkanları adına iletmek isterim. Ayrıca benim kişisel görüşüm olarak sayın başkanın ‘ben bunu yapabilirim’ demesi bizlere yapacağımız festivaller de öncü olmakta ve bizde tedbirlerimizi ona göre almaktayız. Yapmış olduğumuz bu festivallerde sadece Yalova Belediyesinin maddi ve manevi destek olduğunu da belirtmek isterim. Bu yükü sadece Belediyenin üstlenmemesi gerekir. Çünkü bizler Yalova’nın festivallerle kültürel anlamda tanıtımına katkı sağlıyoruz” dedi.