Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

BATI SAHİL BANDINA YENİ DÜZENLEME YAPILACAK

Yapılan düzenleme ve peyzaj çalışmaların ardından Yalovalı vatandaşların tercihleri arasında yer alan Doğu Sahil Bandından sonra Batı Sahil Bandında da çalışmalar hız kazandı. 17 Ağustos Parkı dolgu alanı üzerindeki tesisler için yapılan projeler tamamlandı. Projelerin tamamlanmasının ardından Batı Sahil Bandı estetik bir görünüme kavuşacak.

Yapılan projeler ve çalışmalar hakkında açıklama yapan Başkan Yardımcısı Güleç; “Belediye Başkanımız Vefa Salman’ın vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda yapmış olduğumuz düzenlemelerin ardından güzel bir görünüme kavuşan Doğu Sahil Bandında olduğu gibi Batı Sahil Bandı içinde projelerimizi başladık. İlk olarak 17 Ağustos Parkı dolgu alanı üzerinde bulunan tesislerin projelerini hazırladık. Bu projeleri kamuoyu ve esnafımızla paylaşacağız. Hemen akabinde ise çalışmalarımıza kısa süre içinde başlayacağız. Kentsel tasarım projelerimizin bitimiyle bu alan estetik, doğal renk malzemelerin kullanıldığı bir alan olacak. Yapılacak olan yeni düzenlemeler sonrasında bu alanda bulunan çay bahçeleri ve tesis alanları için yeni yapılacak olan kiralama yöntemine gidilecek. Nizami yapılaşma alanı içinde estetik açıdan kentimizi güzelleştirecek olan yapılarda esnafımız faaliyetlerini daha modern bir şekilde sürdürecek” dedi.

Geçici Terminal İçin Proje Hazırlanıyor

Kent Merkezinde bulunan Geçici Terminal İçin proje hazırlandığını belirten Başkan Yardımcısı Güleç; “Yalova Geçici Terminalimizde bulunan büfeler için de kentsel tasarım projemiz hazırlanmaktadır. Mevcut halde bulunan dağınık yapılaşma ve kötü görüntünün önüne geçecek tasarımımız tamamlandığında projemizi kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.