Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

BELEDİYEDEN FATURA ÖDEME KOLAYLIĞI

Yalova Belediyesi’nin kurumsallaşması adına çalışmalar gerçekleştiren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, belediyenin teknoloji ile entegre olması için de önemli adımlar atıyor. Daha önceleri sadece belediye veznelerinden ve internet sayfası üzerinden yapılabilen belediye ödemeleri konusunda vatandaşların sıkıntı yaşamaması amacıyla ilk olarak Raif Dinçkök Kültür Merkezi içerisine vezne açılmıştı. Daha sonra bankaların ve faturamatik ödeme noktalarının sistemine dahil olunarak vatandaşların kullandıkları bankaları aracılığı ile ödeme yapmaları sağlandı. Son olarak Belediye Meclis Salonu girişine konan ödeme noktası sayesinde vatandaşların ATM’den 7/24 ödeme yapabilmesi kolaylığı getirildi.

Başkan Salman, İlk İşlemi Gerçekleştirerek Akıllı Sayacına Kontör Yükledi

Şimdilik kredi kartı ile ödeme alan sistem kısa süre içerisinde nakit para ile de işlem yapacak.   Sistemi deneyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, sistem üzerinden kullanmakta olduğu akıllı su sayacına kontör yükledi.

“Teknoloji her geçen gün hayatımızı daha da kolaylaştırıyor” diyen Başkan Salman; “Yalova Belediyesi olarak bizlerde teknolojiye entegre oluyor, teknolojinin sunduğu kolaylıkları vatandaşlarımıza yansıtıyoruz. Belediye Meclis Salonu girişine yerleştirdiğimiz ödeme noktası sayesinde vatandaşlarımız istedikleri zaman su faturası, emlak, çevre temizlik, ilan reklam vergi ödemelerini yapabilecek, akıllı su sayaçlarına kontör yükleyebilecekler. Fatura üzerinde bulunan sicil numarasını ve abone numarasını kullanarak belediyemize ait tahakkuk etmiş tüm borçlar sistem üzerinden görüntülenebilmekte” dedi.