Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

LARVA ODAKLARININ İLAÇLANMASI DEVAM EDİYOR

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İlaçlama Ekipleri, karasinek ve sivrisineklerde larva döneminin gelmesiyle ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

Larva odaklarının ilaçlanmasının son derece önemli olduğunu belirten ekipler, yaz ayının önemli sorunlarından biri olan sinek problemini en aza indirgemeyi hedefliyor. Ekipler, başta bodrum katları, saksı dipleri ve muhtelif yerlerde oluşan su birikintilerinin birer larva odağı olduğunu ve halkımızın görmeleri halinde 153 Çağrı Merkezi’ne şikayet bırakmaları gerektiğini bildirdi.

“Larva Dönemi Bitince Genel İlaçlama Çalışmaları Başlayacak”

12 ay boyunca çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirten ekipler; “Yaz aylarında vatandaşlarımızın sivrisinek sorunu çekmemeleri açısından en iyi sonucu almak için bu uygulamamızı yıl boyunca sürdürüyoruz. Bodrum katları, saksı dipleri ve muhtelif yerlerde oluşan su birikintilerinin birer larva odağıdır. Vatandaşlarımız böyle bir durumla karşılaştıklarında lütfen bizlere 153 şikayet hattından ulaşsınlar. Larva döneminin bitmesinin ardından ekiplerimiz, genel ilaçlama çalışmalarına başlayacak.”