Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

ORDİNARYÜS YENİ GAZETESİNE KAVUŞTU

Geçtiğimiz günlerde kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip edilen ve gazetesi çalınan gazete okuyan adam heykelinin gazetesi Yalova Belediyesi tarafından yerine tekrardan konuldu.

Yalova Belediyesi tarafından İstiklal Caddesi üzerinde yapılan yenilemeler sonrası caddeye estetik katmak amacıyla konan simit satan ve gazete okuyan insan figürleri şehir vandallarının hedefi oldu. İlk olarak simit satan adam figürünün simitleri tablasından sökülerek çalındı. Daha sonrada gazete okuyan adam figürüne zarar verildi. Aynı tahribat Toprak Dede olarak bilinen Hayrettin Karaca’nın sahilde ki heykeline de defalarca yapıldı.

Simitlerin çalınmasından sonra olayı sosyal medyadan mizahi bir dille duyuran ve simitçi heykelinin adını Demir Bey koyan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, gazetesi çalınan heykel içinde ‘Ordinaryüs’ lakabıyla bir paylaşımda bulunmuştu. Paylaşımında; “Ya okumayı çok seviyoruz ya da okumayı hiç sevmiyoruz… Çünkü okuyan insan figürünün elindeki gazetenin çalınmasının başka bir açıklaması olamaz. Demir Beyin demir simitlerine dadanan hırsızlar şimdide Ordinaryüsün gazetesine musallat oldular. İkinci baskı gazeteyi hazırlıyoruz en kısa zamanda Ordinaryüsün yeni gazetesini ulaştıracağız kendisine.” diyen Başkan Salman’ın talimatıyla Yalova Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi ekipleri kısa bir sürede gazete okuyan adam heykelinin gazetesini tekrar eski yerine monte etti. Demir beyin simitlerinin ise yapımı devam ediyor. Kısa süre sonra onlarda yerine konacak.