Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

PAZAR, YABELTAŞ OTOPARK ALANINDA KURULACAK

Ülkemizde ve tüm Dünya’da önemli tedbirler alınan korona virüs ile mücadele kentimizde de tüm hızıyla devam ediyor. Hafta içi alınan kararla geçici bir süreliğine durdurulan pazaryerlerinin kurulması konusunda İl Hıfzıssıhha Meclis kararı ile yeni bir düzenlemeye gidildi.

02.04.2020 tarihinde toplanan meclis ilave tedbir ve koşullar uygulayarak pazaryerinin Rıhtım Caddesi YABELTAŞ Otopark alanında kurulmasına karar verdi. Alınan karar doğrultusunda Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Belediye Başkan V. Mustafa Tutuk, otopark alanına giderek Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerin alandaki çalışmalarını inceledi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan V. Tutuk, “Alınan tedbirler kapsamında İl Hıfzıssıhha Meclis kararı ile pazar, bundan böyle Rıhtım Caddesi YABELTAŞ Otopark alanında kurulacak. Cumartesi günü kurulacak pazaryerinde sadece temel ihtiyaç malzemelerinin satışına izin verilecek. Tezgah aralıkları da yine 3 metre olacak. Daha önceden açıklanan genelgede de yer aldığı gibi açıkta satışı yapılan gıda ürünleri pazarcı esnafları tarafından hijyen kurallarına uygun olarak paketlenerek satışa sunulacak. Pazaryerleri en geç saat 19:00’da kapanmış olacak” dedi.