Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

RUEN HEYETİ BAŞKAN SALMAN’I ZİYARET ETTİ

Taşköprü Belediye Başkanı Nedret Gülen’in davetlisi olarak ilimize gelen Ruen kenti Meclis Başkanı Eşref Kazım Eşref, Meclis Üyeleri ve Belediye çalışanları ile birlikte Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti. Ziyarette Başkan Salman’a, eşi Dilek Salman eşlik etti.

Kardeş şehir ilişkileri kapsamında kentimize gelen Bulgaristan Ruen kenti temsilcilerini ağırlayan Başkan Salman misafirlerine kentimi hakkında bilgiler verdi. Ziyarette Başkan Salman’ın eşi Dilek Salman, heyet içinde bulunan bayanlara 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle hediyeler takdim etti. Yalova’da ve Taşköprü’de iyi misafir edildiklerini belirten Ruen Meclis Başkanı Eşref, Yalova ile Ruen şehirleri arasında birçok ortak nokta olduğunu belirtti.

Meclis Başkanı Eşref sözlerine şöyle devam etti; “Ruen ile Yalova arasında birçok ortak nokta bulunmakta. Bizler burada her ne kadar misafir olarak davet edilsek bile kendimizi kendi evimizde gibi hissettik. Bizlere Yalova’da ilgi alaka gösteren kardeşlerimize ve sizlere çok teşekkür ederiz. 28-29 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan “Geleneksel Kültür Etkinliklerin” de sizleri de Ruen’de ağırlamaktan mutluluk duyarız” dedi.

Yalova halkının ve insanın cana yakın olduğunu belirten Başkan Salman; “Sizleri ilimizde ağırlamaktan dolayı oldukça mutlu olduk. Burada kendinizi evinizde gibi hissetmeniz bizi daha da memnun etti. Önümüzde ki aylar içinde Bulgaristan’a bazı programlar için geleceğiz. Umarım bir aksaklık olmazsa yapacağınız etkinliklerinizde yer almak isterim” dedi.