ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN KİTABINI İMZALAYACAK Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN KİTABINI İMZALAYACAK

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN KİTABINI İMZALAYACAK

Kısa bir süre önce “YAPTIKLARIM YAZDIKLARIM” isimli kitabını çıkartan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, doğum günü olan 11 Ekim 2017 Çarşamba Günü, Saat 17.00’da, Halil İnalcık Kültür Merkezi’nde imza günü gerçekleştirecek. Başkan Salman, imza gününde ve diğer satışlarda elde edilecek olan geliri Hacı Saffet Çam Vakfına üniversite öğrencilerine burs olarak verilmesi amacıyla bağışladığını açıkladı.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın gazetecilik yaptığı dönemde kaleme almış olduğu yazıları değerlediği kitapta, o dönemde Yalova için düşündüklerinden bugün hangilerini hayata geçirdiği anlatılıyor. Daha önce basın mensuplarına bir tanıtım toplantısı yapan ve Bandırma Kitap Günlerine katılarak burada kitaplarını imzalayan Başkan Salman, doğum gününde Yalovalılar ile buluşuyor.  

“Tüm Halkımızı Öğrencilerimize Destek Olmaya Bekliyorum”

“O gün görevim uyarmaktı, bugün ise uygulamak” diyen Başkan Salman; “Eski bir fotoğraf karesi ve Nuh’un gemisi gibi bir çiftlikte büyümek beni etkilemişti bu nedenle Veteriner Hekimlik mesleğini seçmiştim. Sevdalandığım bu şehre katkı sağlamak amacıyla önce yazı yazmaya sorasında gazetecilik yapmaya başladım. Gazetecilikten çok şey öğrendim. Kentimize bakış açım değişti. Baktım, gördüm, eksikleri yazdım, kafamda çözümünü ürettim. Bu döngü benim siyasete girmeme sebep oldu. Bildiklerimi, gördüklerimi uygulayabilmek için birde bu işin halk ayağı vardı. Kendimi sizlere anlattım. Sevdalandığım bu kentte göreve talip oldum. Çözüm önerilerimi sizlere sundum. Tarihe geçecek bir seçim süreci yaşayarak iki kez Başkan seçildim. 3,5 yıldır onurla, gururla hizmet etmeye çalışıyorum. Gazeteciyken düşündüklerim, yazdıklarımla bugün belediye başkanı olarak yaptıklarımın muhasebesini yaptım. Bana bugün ilham veren eski yazılarım ile yaptıklarımı “YAPTIKLARIM YAZDIKLARIM” isimli kitabımda bir araya getirdim. Bu kitaptan elde edeceğim geliri yararlı bir işte kullanmak amacıyla Hacı Saffet Çam Vakfına bağışladım. Böylece üniversitede okuyan çocuklarımıza daha fazla burs vereceğimize inanıyorum. Destekleyen katkı sağlayan herkese şimdiden teşekkür ediyor, imza gününe tüm halkımızı bekliyorum” dedi.