Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

YALOVA’DA YENİ MODA YAPILANLARA ZARAR VERMEK

Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen ve modern bir görünüme kavuşan doğu sahil bandında bulunan çeşmenin muslukları kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı. Daha öncede doğu sahil bandı girişinde bulunan Yürüyen Köşk’ü anlatan panolara zarar verilmişti.

Çeşmelerin çalınmasını sosyal medya hesabından duyuran Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk kentimiz için “Geleceğin Su Şehri” ibaresini birileri çeşmeleri çalıp suları boşa akıtsın diye söylemedi elbette ki… Ama bu sözü yanlış anlayanlar olmuş sanırım Doğu Sahil Bandındaki çeşmelere göz dikmişler, çeşmeleri yerinden sökmüşler. Zarar gören, çalınan kamu malı çeşmelere mi üzülsek yoksa fark edilene kadar saatlerce boşa akıp giden suya mı? Allah ıslah etsin… Kentlilik bilincine elbet bir gün hepimiz ulaşacağız ve bileceğiz ki aslında zarar gören hepimizin malı…” dedi

Başkan Salman; ‘Atıl Bir Yerdi’

Yıllardır doğu sahil bandının atıl bir yer olduğunu ve burayı modern bir görünüme kavuşturduklarını belirten Başkan Salman; “Bu bölge Mustafa Kemal Atatürk’ün bize en güzel miras olarak bıraktığı yerlerden. Yalova Belediyesi olarak burada yapmış olduğumuz çalışmalarla modern bir görünüme kavuşturduk ve çalışmalarımız bu yönde ilerliyor. Ama biz bu çalışmalarımızı yaparken sürekli birileri de çıkıp zarar vermeye devam ediyor. Daha öncede doğu sahil bandının girişinde bulunan panolara zarar verilmişti şimdi ise çeşmelere zarar verilmeye başlandı. Her iki girişini de düzenledik. Ancak ne yazık ki kendini bilmezler her zaman olduğu gibi bu kez de bu yapılanlara zarar veriyorlar. Ama buranın eskisi gibi atıl bir halde kalmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Gerekn yenileme neyse hemen yapılacak” dedi.