Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

YALOVA’NIN EN BÜYÜK İFTAR SOFRASI KURULDU

Yalova Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen iftar yemeğine 10 bin kişinin üzerinde Yalovalı katıldı. Yalova tarihinde, ilk kez bu kadar geniş katılımlı bir iftar sofrası kurulmuş oldu. 

Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle İftarları devam ediyor. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, her akşam farklı bir mahallede gerçekleştirilen iftarlarda Ramazan ayı boyunca mahalle halkıyla bir araya geldi. Süleymanbey, Bahçelievler, Adnan Menderes, Rüstempaşa ve Fevzi Çakmak Mahalle sakinlerinin davet edildiği 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen iftar yemeğine yoğun ilgi vardı.  

Hazırlıklar Sabah Saatlerinde Başladı

Yalova’da ilk olacağı ön görülen iftar yemeği hazırlıklarına sabah saatlerinde başlandı. Vatandaşların iftar saatinde sıkıntı yaşamaması için personel çalışmalarını titizlikle sürdürdü. İftar saatinin çok öncesinde vatandaşlar alanı doldurmaya başladı. 10 bin kişilik yer kapasitesi tamamen doldu. Yalova Belediyesi’nin iftar organizasyonunda bir araya gelen vatandaşlar, Ramazan ayının bereketini birlikte paylaştı. Programa eşi Dilek Akdeniz Salman ile katılan Belediye Başkanı Vefa Salman, alana alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde girdi. Masaları dolaşarak vatandaşlarla buluşan Halkın Belediye Başkanı Vefa Salman, herkese hayırlı iftarlar dileğinde bulundu.

Ek Servis Açıldı

10 bin kişilik açılan servisin tamamen dolması sonrasında gelen vatandaşların mağdur olmaması için ilave servis açıldı. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilen iftar programında kurulan masaların haricinde Ramazan Şehri’ne de yeni masalar eklenerek talepler karşılanmaya çalışıldı. Okunan ezanın ardından oruçların açılmasıyla sessizliğe bürünen Cumhuriyet Meydanı’nda yemeklerin yenmesinin sonrasında edilen duaların sesi yükseldi.

“Biz Yalova’yız”

İftar yemeği sonrasında meydanı dolduran binlerce Yalovalıya seslenen Başkan Salman; “Değerli hemşehrilerim belediye yönetimini devir almadan önce ne söz verdiysek, ne dediysek yaptık ve bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. ‘Birlikte Yöneteceğiz, Sevgiyle Büyüteceğiz’ sloganımızı ben laf olsun diye demedim. Bu sözü ben laf olsun diye değil, somut olarak bu dediklerimi icra edeceğim için söyledim. Belediye yönetiminde 5. yılımıza girdik. Bu akşam bu iftar programımızda sağcısı, solcusu, milliyetçisi, muhafazakârı, Alevi’si, Sünni’si, Türk’ü, Kürt’ü, Çerkez’i, Laz’ı var. Kısaca burada kimi ararsanız var. Çünkü bizim yönetimimizde sen ben yok. Biz varız ve biz Yalova’yız. Biz, 81 ilden göç almış dünyanın en güzel kentinde, bu dünyadaki cennet Yalova’da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kentinde ona yakışan çağdaş, uygar, birbirine düşkün, birbirini seven, kavgadan uzak, barış içerisinde, suçun en az olduğu bir kentiz. Biz bunu başardıysak, Türkiye bunu niye başarmasın?” dedi.

“Gücümüzü Sizlerden Alıyoruz”

Konuşmasını, “Ben Belediye Başkanı olduktan sonra ekibimle beraber halkımıza şunu gösterdik. Bizim dönemimizde asla ve asla insan ayırmak yok. Fakir, zengin ayrımı yok. Oralı, buralı, Yalovalı ayrımı yok” diyerek sürdüren Başkan Salman şunları dile getirdi; “Herkese aynı mesafede, adaletle, hakkaniyetle yaklaştık. Ben Belediye Başkanı olduğum sürece bunun devamının geleceğinin sözünü sizlere buradan bir kez daha veriyorum. Siz değerli Yalovalılar, can Yalovalılar ve güzel Yalovalılar siz istediğiniz sürece Vefa kardeşiniz bu yolda yürümeye devam edecek. Çünkü ben bu kenti evladım gibi seviyorum. Her fırsatta söyledim ben bu kente sevdalı değil, aşığım. Ama ben bu gücü kimden alıyorum? Sizlerden alıyorum.”

Sizlerin Fikirleri Bizim İçin Değerli

“Değerli hemşerilerim sizlerden bir isteğim var” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Vefa Salman; “Var gücümüzle sizlere en iyisini sunabilmek için çalışıyoruz. Ama her yeri bizim görmemiz mümkün değil. Dolayısıyla bu kentin daha modern ve yaşanılabilir olması için her zaman sizlerin önerisine, uyarısına ve yapıcı eleştirilerine ihtiyacımız var. Hangi mahalle ve caddede ne eksiklik görürseniz lütfen bana ve arkadaşlarıma ulaştırın. O aksaklıkları gidermek, sizlere hizmet etmek önce Allah’a, sonra sizlere ibadettir. Şunu da eklemek istiyorum. Başka ülkelere ya da başka kentlere gideniniz mutlaka vardır. Orada değişik güzellikler ve projeler gördüğünüzde onu da bana iletin. Onu Yalova’ya kazandırmayan Vefa namerttir” dedi.

“Eksiğimiz Varsa Hemşehrilerimin Affına Sığınıyorum”

“Hatayı gelin etmişler kimse kabul etmemiş ama bir hata varsa ben kabul ederim” diyen Başkan Salman; “İlk kez böylesi geniş bir organizasyon yapılıyor. Hazırlıklarımız tamam ama yine de serviste aksaklık oluyor olabilir. Ayrıca buraya gelip yer bulamadığı için dönen hemşehrilerimiz de olabilir. Bu nedenle tüm hemşehrilerimin affına sığınıyor, göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Burada sizlerle çok güzel bir iftar akşamı geçirdik. Yaklaşık 12 bin kişiyle Yalova tarihinde bir ilke imza attık. Allah hepinizden razı olsun. Bu vesileyle de sizlerin yaklaşan Ramazan Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. En kötü günümüz böyle olsun, sağ olun, var olun” dedi.