Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

YAŞ MEYVE VE SEBZE HALİ 40 DÖNÜME İNŞA EDİLECEK

Yalova-Bursa yolunda olan Yalova Belediyesi Yaş Meyve ve Sebze Hali’nin yetersiz kalması nedeniyle yeni modernize edilen hal binası Elmalık/Kazımiye yolunda inşa edilecek. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kahvaltılı toplantıda hal esnafı ile bir araya gelerek, projenin detaylarını paylaştı. Hal esnafının fikirlerini ve görüşlerini aldı.

Çalışmalar Kısa Sürede Başlayacak

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın hal esnafına müjdeyi vermesiyle birlikte çalışmaların kısa sürede başlatılacağını bildirerek bir takım açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili esnafı bilgilendiren Başkan Salman; “Yeni oluşturacağımız alan şehir ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak. Projemiz hazır, maket olarak Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde sergileniyor. Esnafımızın mağdur olmaması adına “Yalova Belediyesi Yaş Meyve ve Sebze Hali” projesini en kısa sürede tamamlayarak, halkımızın hizmetine açmış olacağız. Böylelikle çevre illerden de vatandaşlar mal almaya Yalova’ya gelecek” dedi.

40 Dönüme İnşa Edilecek

Yalova Belediyesi tarafından yapımına başlanacak Yaş Meyve ve Sebze Hali, 40 dönüm arsaya inşa edilecek. İçerisinde her biri 152 metrekareden oluşan 52 adet işyeri, 2 adet otopark, sosyal tesis, dinlenme alanları, idari bina, künye kontrol merkezi, boş kasa alanı ve soğuk hava deposu yer alacak.