Kemal Baş Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Kemal Baş

Kemal Baş

27 Şubat 1986 tarihinde Yalova’da doğdum. 33 yaşındayım. Ailem 1878 (93 Harbi) yılında Osmanlı-Rus Savaşı’nın kaybedilmesine müteakip Batum’dan göçerek Yalova’nın Üvezpınar Köyü’ne yerleşti. Müteakiben 140 yıldır Üvezpınar Köyü’nde ve Yalova Merkez’de yerleşik olarak yaşamaktayız.

Aile büyüğümüz Tevfik Çavuş Kurtuluş Savaşı’nda yerel örgütlenmede rol alarak görev almış ve Cumhuriyet’in kuruluş yıllarında Termal Kaplıcaları’nın işletmesini üstlenmiştir. Bu işletme döneminde bastırmış olduğu el ilanı Mustafa Kemal Atatürk’e ulaşmış ve Atatürk’ün Yalova Termal’i 1929 yılında ziyaretinde pay sahibi olmuştur. Sonraki yıllarda Termal’i ziyaret eden devletin üst kademesiyle sıkı irtibat içerisinde olmuştur.

İlk ve ortaöğretimimi Yalova Öncü Koleji’nde, Lise Eğitimimi ise Yalova Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü 2009 yılında bitirdim. Akabinde Limak Holding bünyesinde “Limak Kavacık Euresia” otel inşaatında şantiye şefi olarak görev aldım ve aynı süre içerisinde Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı İşletmesi Bölümü’nde yüksek lisansımı tamamladım. Askerliğimi Kırklareli Vize ve İstanbul Maslak’ta tamamladıktan sonra memleketime döndüm.

Dönemin belediye başkanının daveti üzerine 2011 yılında Yalova Belediyesi Strateji Geliştirme Bölümü’nde işe başladıktan bir süre sonra İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne geçiş yaptım. Mühendis olarak 4 yıl görev aldıktan sonra 28 Nisan 2015’te 29 yaşında İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görevine atandım. O günden bu yana İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görevini yürütmekteyim. 3.5 senelik görev sürem boyunca sadece İmar ve Şehircilik alanında değil belediyenin iş ve işleyişinin tamamı ile ilgili tecrübe sahibi oldum. Yine görevim gereği Yalova Halkı’nın her kesimiyle, sivil toplum kuruluşları ile, cami dernekleri ile, amatör spor kulüpleri ile sıkı bir irtibatta ve yardımcı oldum.

Çocukluğumdan itibaren Öncü Kolej Spor, Yalovaspor ve Termalspor’da amatör olarak futbol oynadım. Halihazırda Yalovaspor Kongre üyesi ve Yalovam Derneği üyesiyim.

Evli, Elif ve Tevfik Kenan isminde bir kız, bir erkek çocuğu babasıyım.

09.04.2019 tarihinden itibaren Yalova Belediyesi Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteyim.