Haberler Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

Haberler

SAHİLLERDE YOSUN TEMİZLİĞİ DEVAM EDİYOR

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kıyıya vuran yosunlarla mücadeleye devam ediyor. Ekipler; Akasya Park, Yürüyen Köşk ve doğu sahil bandında oluşan kötü koku ve görüntü sebebiyle çalışmalarını günlük olarak sürdürüyor.

DETAYLAR
Haberler

KÖPRÜLER 1 AY SONRA HİZMETE GİRİCEK

Yalova Belediyesi tarafından Adnan Menderes ve Dere Mahallesi’ni birbirine bağlayacak olan 1 araç ve 2 yaya köprüsünün %80’lİk kısmı tamamlandı. Yapımı devam eden köprülerin inşaatlarını Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman inceledi.

DETAYLAR
Haberler

FESTİVAL EKİPLERİ BAŞKAN SALMAN’I ZİYARET ETTİ

Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (TUFAG) tarafından 33’üncüsü düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali için kentimize gelen ekipler, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın konuğu oldu.

DETAYLAR
Haberler

BİSİKLETİNİ AL GEL ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR

Yalova Belediyesi’nden kadınlara yönelik yaz etkinlikleri devam ediyor. 7 Temmuz Pazar günü ‘Karbon Yakıtları Değil, Karbonhidratları Yakıyoruz’ sloganıyla “Bisikletini Al Gel” etkinliği düzenleniyor.

DETAYLAR
Haberler

ÖZEL ÇOCUKLAR KENDİ OTOPARKLARINI KENDİLERİ BOYADILAR

Yalova’da yaşayan özel çocuklar, Yalova Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali içerisinde yer alan engelli park alanının yenilenmesine katkı sağlayarak bir farkındalık projesine daha imza attılar.

DETAYLAR
Haberler

YALOVALI RAKETÇİLER MİLLİ TAKIM KAMPINA DAVET EDİLDİ

Yalova Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nün başarılı sporcuları Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından İstanbul’da düzenlenecek olan milli takım kampına davet edildi.

DETAYLAR
Haberler

YALOVA’DA KAPSAMLI TEMİZLİK ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Yalova Belediyesi tarafından tüm mahallelere yönelik yaz temizliği başlatıldı. Günün erken saatlerinde Bayraktepe Mahallesinden başlatılan temizlik çalışmaları sırasıyla tüm mahallelerde kapsamlı şekilde yapılacak.

DETAYLAR
Haberler

YALOVA’DA SOLOTÜRK NEFESLERİ KESTİ

Sevginin başkenti Yalova, yine unutulmaz, tarihi bir güne imza attı. Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonda binlerce Yalovalı ve çevre illerden gelen vatandaşlar, SoloTürk gösterisi için Yalova’da toplandı. Yalova’ya ilk kez 2 sene önce Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin yıldönümünde gelen SoloTürk ekibi, 2 yılın ardından yine Yalova semalarında gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Yalova’da adeta görsel şölen oluştu.

DETAYLAR
Haberler

ZABITADAN FIRIN VE PAZARYERİ DENETİMİ

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ekmek, pide ve unlu mamullerin sağlıklı ve hijyenli koşullarda üretildiğini kontrol etmek amacıyla fırın denetimleri yapıldı. Ekipler, vatandaşların gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapmalarını sağlamak amacıyla pazar tezgahlarında da denetimlerini sürdürüyor.

DETAYLAR
Haberler

SOLOTÜRK PROVA UÇUŞUNU ŞEHİDİMİZ İÇİN YAPTI

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin göz bebeği Solotürk, 30 Haziran Pazar günü Yalova’da gerçekleştirilecek gösteri öncesinde prova uçuşunu tamamladı. Solotürk, provada Şehit İslam Altuğ içinde alçak uçuş yaparak ailesini selamladı.

DETAYLAR
Haberler

SOLOTÜRK BUGÜNKÜ KEŞİF UÇUŞUNU ŞEHİDİMİZ İÇİN YAPIYOR

Türk Hava Kuvvetleri SOLOTÜRK Gösteri Ekibi 30 Haziran Pazar günü kentimizde gösteri uçuşu yapacaktır.

DETAYLAR
Haberler

BAŞKAN SALMAN “İSTANBUL’DA DA HAK YERİNİ BULDU”

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 23 Haziran’da yapılan “İstanbul Seçimini” değerlendirerek “Tıpkı 2014 yılında kentimizde olduğu gibi hak yerini buldu ve İstanbullular kul hakkı yenmesine müsaade etmedi” dedi.

DETAYLAR
Haberler

BAŞKAN SALMAN MAHALLE KOMİTELERİ HAKKINDA MUHTARLARI BİLGİLENDİRDİ

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında kentin 14 mahallesinin muhtarları ile düzenlenen kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Başkan Salman, toplantıda yürürlüğe geçirilecek mahalle komiteleri hakkında bilgiler verdi.

DETAYLAR
Haberler

BU GÖSTERİ KAÇMAZ

1 perde 3 gösteri olarak izleyici karşısına çıkacak olan ‘Mukamcılar’ isimli Müzikal Tiyatro oyunu Yalovalı sanatseverlerle buluşuyor.

DETAYLAR
Haberler

YALOVA BELEDİYESPOR BASKETBOL YAZ OKULU AÇILDI

Yalova Belediyesi bünyesinde hizmet veren Yalova Belediyespor Basketbol Yaz Spor Okulu kayıtları başladı.

DETAYLAR
Haberler

YALOVALI HANIMLAR DÜNYA YOGA GÜNÜNDE BULUŞTU

Yalova Belediyesi tarafından 5. Uluslararası Dünya Yoga Günü dolayısıyla Yalova’da yaşayan kadınlar için ‘Matınızı Alın Gelin’ sloganıyla bir etkinlik düzenlendi. Herkese açık ve ücretsiz olan etkinlikte kadınlar Yoga Eğitmeni Esra Engin tarafından uygulamalı eğitim aldılar.

DETAYLAR
Haberler

DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜNDE DESTEK VERECEĞİZ

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalovaspor taraftar gruplarını encümen salonunda konuk etti. Ziyarette Başkan Yardımcısı Halit Güleç’te hazır bulundu.

DETAYLAR
Haberler

BAŞKAN SALMAN DERECEYE GİREN SPORCULARI MİSAFİR ETTİ

12-16 Haziran tarihlerinde Balkan Gençler Masa Tenisi Şampiyonası’nda milli forma altında dereceye giren sporcularımız Yalova Belediye Başkanı

DETAYLAR
Haberler

KADINLARA YÖNELİK ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR

Yalova Belediyesi’nden kadınlara yönelik yaz etkinlikleri devam ediyor. 5.Uluslararası Yoğa Günü nedeniyle Yalova Belediyesi

DETAYLAR
Haberler

YTSO 12. MESLEK KOMİTESİNDEN GÜLEÇ’E ZİYARET

Yalova ticaret ve Sanayi Odası 12. Meslek Komitesi, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’i makamında ziyaret etti.

DETAYLAR