Haberler Çağrı Merkezi : 444 8 777
Sosyal Medya :

Haberler

Haberler

GEÇMİŞİN İZLERİ CANLANDIRILIYOR

Yalova Belediyesi, Gaziosmanpaşa Caddesi üzerine muhacirlerin göçünü temsil eden kadın ve erkek figürü kondu.

DETAYLAR
Haberler

BAŞKAN SALMAN FENİLKETONÜRİ HASTALARINI UNUTMADI

Enzim eksikliği nedeniyle vücuda yüksek protein içeren gıdaların girmesinin yasak olduğu hastalık olarak bilinen Fenilketonüri (PKU) hastalarının taleplerini  dinleyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman konuya duyarsız kalmadı.

DETAYLAR
Haberler

MAHALLE MUHTARLARI İLE AYLIK OLAĞAN TOPLANTI YAPILDI

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Bayraktepe Mahallesi Muhtarı Ahmet Esmer ve Adnan Menderes Mahallesi Muhtarı Kemal Kaya’nın tertiplediği akşam yemeğine katıldı. Düzenlenen yemeğe, belediye başkan yardımcıları ile mahallelerin muhtarları da iştirak etti.

DETAYLAR
Haberler

BAŞKAN SALMAN ARACI OLDU İSTEK YERİNE GELDİ

Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihe geçen ‘Geldikleri Gibi Giderler’ sözünü tanıklık yapan römorkörü (tekne) yağlı boya olarak yapan Yalçın Sevinçer, yine bu konu başlığıyla kitap yazan Gazeteci Uğur Dündar’a hediye etmek istediğini Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a söylemişti.

DETAYLAR
Haberler

ÖZEL İNSANLARIN ÖZEL PROGRAMLARI BEĞENİ TOPLADI

Engelli derneklerinin katkılarıyla Yalova Belediyesinin organizasyonuyla gerçekleştirilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Yalova’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

DETAYLAR
Haberler

BAŞKAN SALMAN “ÖZ KAYNAKLARIMIZI KULLANARAK ÇALIŞMALAR YAPTIK”

Yalova Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri Radar yolu 3.sokağa yakın olan bölgeden, eski Bursa Caddesi Tan sokağa kadar olan 250 metrelik içme suyu hattını yeniledi.

DETAYLAR
Haberler

BAŞKAN SALMAN ÖĞRENCİLERE YALOVA’YI ANLATMAYA DEVAM EDİYOR

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Öğretmen Yusuf Ziya İlkokulu 3-C sınıfı öğrencilerinin Yalova dersine girerek Yalova’yı anlattı.

DETAYLAR
Haberler

10 YENİ ÇEŞME YAPILDI, 8 HAYRAT YENİLENDİ

Yalova Belediyesi Park ve Bahçeler birimi ekipleri şehrin muhtelif yerlerinde bulunan 8 hayrat çeşmenin tadilatlarını yaparak daha kullanılabilir bir hale getirdi. 9 mahalleye de 10 yeni çeşme yapıldı.

DETAYLAR
Haberler

BAŞKAN SALMAN “VEFA SADECE İSTANBUL’DA BİR SEMTİN ADI DEĞİLDİR”

Yalova Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmen Günü münasebetiyle organize edilen kahvaltıda Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman emekli öğretmenler ile bir araya geldi.

DETAYLAR
Haberler

EMNİYET VE ZABITA OKUL ÇEVRESİNDE DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRDİ

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü ile Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri okul çevrelerinde denetim gerçekleştirdi.

DETAYLAR
Haberler

YÜRÜYEN KÖŞK İZMİR’DE BİR OYUNLA SAHNELENDİ

Dünya’da henüz çevrecilik kavramının ne olduğunun bilinmediği yıllarda Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından bir ağacın dalına kıymamak için yürütülen çevre abidesi Yürüyen Köşk’ün hikayesi Atatürk’ün 79. Ölüm yıldönümünde İzmir’in Bornovalı öğrenciler tarafından bir piyesle canlandırıldı.

DETAYLAR
Haberler

YALOVA BELEDİYESİ PKU HASTALARI İÇİN ÇALIŞMA YAPACAK

Yalova’da yaşayan Fenilketonüri (kalıtsal metabolik hastalık) hastası çocuğu olan aileler bir araya gelerek Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti.

DETAYLAR
Haberler

EBE HEMŞİRE SEVİM EMRE BAŞKAN SALMAN’I ANLATTI

TSK Elele Vakfı Dergisi, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın da doğumunda yer alan ve 1956 - 2004 yılları arasında ebelik yapan Ebe Hemşire Sevim Emre ile yaptığı röportaja yer verdi.

DETAYLAR
Haberler

ÖZTÜRK, “YALOVA’YI PİLOT İL YAPMAK İSTİYORUZ”

Sanatçı Metin Şentürk'ün Başkanlığını yaptığı Dünya Engelliler Birliği’nin Kurucu Başkanı ve Başkan Yardımcısı Necdet Öztürk ve vakıf üyeleri, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti.

DETAYLAR
Haberler

2 GÜNDE 2000 ÖĞRENCİ TİYATRO İZLEDİ

Yalova Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğince okul öğrencilerine yönelik tiyatro gösterimi yapıldı. 13-14 Kasım tarihleri arasında yapılan tiyatro gösterisine Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da katılarak öğrencilerle bir araya geldi.

DETAYLAR
Haberler

YALOVA BELEDİYESİ 8.ÖDÜLÜNÜ ALDI

33 İlde yayın yapan Skyreporter Dergisinin okurlarının oylarıyla bu yıl 50 Belediye içinden belirlediği ‘En Sosyal Belediyecilik’ ödülünün sahibi Yalova Belediyesi oldu.

DETAYLAR
Haberler

BAŞKAN SALMAN TÜYAP’DA OKURLARI İÇİN İMZA VERDİ

İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 12 Kasım Pazar gününe kadar açık kalarak okuru, yazarı ve yayıncısıyla buluşturdu. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na katılarak okurları için kitaplarını imzaladı.

DETAYLAR
Haberler

YÜRÜYEN KÖŞK KOŞUSU GERÇEKLEŞTİ

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın girişimiyle geçtiğimiz yıl düzenlenen ve bu yıl 2. yapılan Yürüyen Köşk Koşusu İstanbul Veliefendi Hipodrum’unda gerçekleşti.

DETAYLAR
Haberler

79.YIL DÖNÜMÜNDE ANDIK

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikal edişinin 79. Yılında Yalova’da yapılan törenle anıldı.

DETAYLAR
Haberler

BAŞKAN YARDIMCISI GÜLEÇ “ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERECEĞİZ”

İlimizde Mayıs 2018 tarihinde yapılması planlanan Yalova Valiliğinin organize ettiği ‘Yalova Çiçek Festivali’ programı çalışmaları öncesinde istişare toplantısı gerçekleştirildi.

DETAYLAR