Başlıksız Belge

    HALK OYLAMASIYLA YILIN ALTIN KENTİ YALOVA SEÇİLDİ

Altın Kentler Platformu tarafından her yıl düzenlenen, Altın Şehir Ödülleri (Golden City Awards 2017) yarışmasında Yalova, Yalova Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalar neticesinden halk oylamasıyla yılın Altın Kenti olarak seçildi.


Altın Kentler Platformu’nun ülkemizde başta şehircilik alanında gelişmeyi teşvik etmek, sivil toplum örgütü olarak toplum nezdinde yapılan başarılı çalışmalara kamuoyunda farkındalık yaratarak destek olmak ve bilinirliliğini arttırmak amacıyla düzenlediği Altın Şehir Ödülleri sahiplerini buldu. İki ana kategoride yapılan yarışmada halk oylamasıyla gerçekleştirilen yılın Altın Kenti oylamasında Yalova Belediyesi ödüle layık görüldü.

Kriter Halkın Beğenisi

Yarışmada şehrin gelişmesinde belediyenin hizmet ve projeleriyle halkın başarılı bulduğu ve önerdiği  adaylar dikkate alınarak değerlendirildi. Bu kategoride en çok oy alan adaylar arasından büyükşehir, il ve ilçe belediyesi altın bayrak ödülüne layık görüldü.

Ödül Töreni Perşembe Günü

Altın Kentler Platformunca organize edilen yarışmanın ödül töreni Perşembe günü İstanbul’da yapılacak. Ödül törenine Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman bizzat katılarak Yalova Belediyesi’nin ödülünü alacak.

Başkan Salman “Bizim İçin Sürpriz Olmadı”

“2014 yılından beri kentimizin gelişimine katkı sağlamak amacıyla mesai kavramı gözetmeksizin ben, ekibim ve belediyemizin çalışanları değerli mesai arkadaşlarım gece gündüz çalışıyoruz” diyen Başkan Vefa Salman; “Bu çalışmanın yansımalarını halkımızdan zaten alıyoruz. Vatandaşlarımız bizden ve çalışmalarımızdan memnun olduklarını çeşitli vesilelerle yapmış olduğumuz ziyaretlerde, toplantılarda bizlere dile getiriyor. Çünkü biz çalışmalarımızın ana merkezine halkımızın memnuniyetini aldık. İlk günden beri birlikte yöneteceğiz dedik. Halkımızın beklentilerini, taleplerini yerine getiriyoruz. Yaptığımız çalışmalarında tüm Türkiye’de ses getirmesi bizleri daha da mutlu ediyor. Forbes Dergisi’nin yapmış olduğu araştırma neticesinde de Yalova, birçok büyükşehri geride bırakarak 7. sırada kendisine yer bulurken, 'Temel Hizmetler Erişim' kategorisinde 1. sırada yer aldı. İlk kez bu kategoride İstanbul, İzmir, Ankara dışında bir kent birinciliği elde etti. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla halkımıza hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Bizi bu ödüle layık gören, oy veren herkese teşekkür ediyorum. Bu ödülde diğer ödüller gibi Yalova’nın onuru ve gururudur” diye konuştu.  Haberler
  YALOVA, YILIN ALTIN KENTİ ÖDÜLÜNÜ ALDI
  “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ DEDİLER, DÜŞMANA GEÇİT VERMEDİLER”
  8 MART DOLU DOLU KUTLANDI
  “HAKLARINIZIN SONUNA KADAR SAVUNUCUSU OLUN”
  KÜLTÜR MERKEZİ VE CEMEVİ ÇEVRESİNDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANIYOR
  PROJE, BAĞLARBAŞI MAHALLESİ SAKİNLERİNE ANLATILDI
  FAZIL SAY’DAN YÜRÜYEN KÖŞK’E ÖZEL BESTE
  DOĞU SAHİL BANDI CAZİBE MERKEZİ OLACAK
  YALOVA BELEDİYESİ’NE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
  YALOVA BELEDİYESİ STANDI YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR
 


                
Adres : Süleymanbey Mahallesi İstiklal Caddesi No:29 PK: 77100 YALOVA

Web Tasarım